آلبوم تفنگ دسته نقره

آلبوم تفنگ دسته نقره

جمعه 15 سپتامبر 2006
/ / /

 آلبوم تفنگ دسته نقره

“تفنگ دسته نقره” کاریست از آقای کورش یغمایی که بیشتر مراحل کار مانند انتخاب اشعار، آهنگسازی، تنظیم برای ارکستر با ایشان بوده.

کورش یغمایی : گیتار الکتریک ، گیتار آکوستیک ، گیتار باس
کاوه یغمایی : کیبورد
ساتگین یغمایی : کرال
اشعار : نوذر پرنگ و حسین منزوی

چیزی که برام جالب بود کیفیت رکورد این آلبوم بود که میشه گفت نسبت به رکوردهای داخلی بسیار عالی ضبط شده بود. باید از آقای یغمایی تشکر کرد چون صدای ضبط شده خیلی خوب بود. اکثر رکوردهای معمول بازار خیلی صدای خشک و غیر Musical دارند اما این آلبوم خوب رکورد شده بود. تو سیستم من که Solid هست صدای راحت و نرمی میداد و Soundstage صدا خیلی خوب بود. ناحیه وسط کاملا Neutral نبود اما صدا حالت Lush و شنیدنی داشت، دقیقا مثل ناحیه وسط  لامپ ها . گوش از این حالت صدا در دراز مدت لذت میبره و دوست داره صدا به همین شکل نرم و راحت پخش بشه. ناحیه بالا خیلی گسترش نداشت و dark بود و ناحیه پایین هم خیلی Physical و دقیق نبود اما حسی که به شنونده منتقل میشه باعث میشد این چیزها رو فراموش کنه. واقعا چیزی که باید پاسخ بگیره حس شنیداری ماست نه پارامترهای فیزیکی صدا.
به گوش من شنیدنی ترین آهنگ این آلبوم آهنگ چهارم بود بنام “انسان فرشته” که شعرش از حسین منزوی بود. صدای گرم آقای یغمایی و Texture عالی صدا باعث شد ساعتها به این آلبوم گوش بدم. این آلبوم یکسال زمان برد تا به انجام برسه. مرسی از آقای کورش یغمایی.

5 Comments

 1. kamil شنبه 9 دسامبر 2006 03:35

  یکی از بهترین آهنگهایی که تو زندگیم گوش داده بودم در این کاست بود
  کاست خیلی زیبای هست
  من از طرف خودم پیشنهاد می کنم که دوستان آنرا گوش کنند.

 2. Pingback: Niamh private blog

 3. amir دوشنبه 19 دسامبر 2011 14:12

  I searching this track since 2 years… thanks alot for your blog

 4. رامین یکشنبه 9 نوامبر 2014 15:49

  خدای من با روحت حرف میزنه آهنگای این آلبوم چقدر احساسی هست و زیبا چه گیتاری مینوازد کورش عزیز چقدر دلنشین روی نتهای گیتار آهنگسازی میکند وای خدای من روحت و میبره فضا مخصوصا آهنگ قصه،دنیاها و فاصله ها که البته آلبوم سرشار از انتقاد به … فعلی میباشد، مانند موزیک تفنگ دسته نقره= تفنگ دست نقرم رو فروختم(… ….) *برا یارم قبای ترمه دوختم (و آوردن روسری اجباری برسر زنان)*فرستادم برایش پس فرستاد (خشم زنان از لچک)*تفنگ دست نقرم داد وبیداد (دیگه مشخصه منظور 🙂 ای دادو بیداد که … از دست رفت)…. دوستان یادتون نره زمان … حداقل مردم آزادی پوشش داشتن یکی چادر یکی مینی ژوب…. این خودش خیلی زیبا بود… روحش شاد.

 5. مصطفی اصلانی دوشنبه 30 ژانویه 2017 09:47

  سلام آلبدم بسیار زیباست ولی چرا انسان و فرشته حذف شده است

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*