کمپانی های HiFi

کمپانی های HiFi

جمعه 15 سپتامبر 2006
/ / /

من کمپانی هارو به دو بخش تقسیم میکنم. 

۱. کمپانی های Musical

۲. کمپانی های تجاری HiFi

منظور از Musical ، کمپانی هایی هستند که صاحب اونها خودش یک Audiophile حرفه ایست و گوش فوق العاده ای داره و با تکیه بر تجربه شنیداری به طراحی میپردازه و یا در اون کمپانی کسانی هستند که در کنار طراح سیستم قرار میگیرند و گوش خوبی دارند و سیستم رو بر اساس تجربه شنیداری طراحی میکنند اما کمپانی های تجاری فقط بر اساس پاسخ مدار در آزمایشگاه به طراحی میپردازند.

البته در عمل ما نمیتونیم کاملا کمپانی هارو به این دو دسته تقسیم بندی کنیم اما میشه بر اساس نظریه فازی اونها رو یه چیزی بین ایندو بدونیم.

هدف من از معرفی کمپانی ها تبلیغ برای اونها نیست و اونچه که من بدنبالش هستم معرفی خصوصیات کامپوننت های کمپانیهاست. سعی میکنم Brand های خوبی که خودم تجربه داشتم و اکثر کاربران در دنیا از اونها راضی بودند رو معرفی کنم. البته اگه امکانات تست تو ایران بیشتر بود و میشد سیستمهای Match تو قیمتهای پایین رو پیدا کرد بیشتر به این کار میپرداختم تا معرفی Brand های گرون. مساله اینجاست که از طریق مجلات میشه کمپانی های خوب اما با قیمتهای بالا رو پیدا کرد ولی کمپانی هایی هستند که مثل Meadowlark خوبند اما کمتر اثری از آنها در مجلات و وب هست. بهرحال سعی میکنم اطلاعات خوبی رو به شما بدم هرچند میدونم تجربه کمی در شنیدن محصولات کمپانیهای دنیا دارم.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*