نمایندگی Audio Note

4 Comments

 1. ساسان دوشنبه 7 می 2007 10:32

  با سلام
  با تشكر از اين كه اطلاعات و تجربيات خود را در اختيار دوستان قرار مي دهيد ،‌ از خدمتتان سوالاتي داشتم كه خواهشمندم در صورت امكان نظر خود را اعلام فرماييد .

  1- آيا اتصال يك بلندگوي 6 اهم با قدرت 150 يا 200 وات به يك آمپلي فاير با قدرت خروجي 100 وات ( 8 اهم ) اشكالي ايجاد مي كند ؟ و اصولاً نسبت قدرت آمپلي فاير و بلندگو براي حصول صداي خوب چگونه بايد باشد ؟

  2- آمپلي فاير فعلي من داراي 100 وات قدرت خروجي در 8 اهم بوده و در پانل پشت آن يك كليد انتخاب مقاومت بلندگو در دو حالت حداقل 4 اهم و حداقل 6 اهم دارد . آيا بلندگوي 6 يا 4 اهمي بار مشكلي براي اين آمپلي فاير محسوب مي گردد ؟

  3- آيا تعداد درايور هاي يك بلندگو تاثيري در قدرت كنترل آن ها توسط آمپلي فاير دارد يا خير ؟ به طور مشخص در حال حاضر بين دو بلندگو ، يكي با 4 درايور و 200 وات قدرت و ديگري با سه درايور
  و 150 وات قدرت ترديد دارم . آيا آمپلي فاير من با 100 وات در 8 اهم قدرت كنترل آن ها را دارد ؟ يا كلاً‌ بايد اين انتخاب ها را كنار بگذارم .
  با احترام و تشكر مجدد

 2. امیر حسین اکبری دوشنبه 7 می 2007 15:36

  توان بلندگو یعنی حداکثر توانی که بلندگو میتواند تحمل کند و کاری به توان آمپلی فایر ندارد. مهم اندازه توان آمپلی فایر به 8 اهم نیست و آمپلی فایر خوب باید بتواند با کاهش امپدانس افزایش جریان داشته باشد. اگر امپدانس بلندگو 4 نوشته شده بهتر است کلید انتخاب امپدانس آمپلی فایر را روی همان 4 قرار دهید. اگر آمپلی فایر نتواند به امپدانس پایین جریان بدهد صدا از ریتم می افتد و اعوجاج زیاد میشود.
  تعداد درایورها در حالت کلی باعث کاهش امپدانس میشوند اما در نهایت نوع طراحی کراس آور هم در تعیین امپدانس نهایی موثر کننده است.
  بهتر است اون سه درایوری رو بگیری هر چند من پیشنهاد میکنم هر دو را تست کنید.
  این چیز ها خیلی مهم نیست و باید به صدا گوش کنید.

 3. farshad دوشنبه 7 می 2007 22:39

  چرا از برندهاي معمولي مانند wharfedale كه تجربه زيادي در ساخت باندهاي hifi داره رو review نميكنيد؟
  مثلا از مدل هاي سري :
  Diamond 9
  Airedale heritage &airedale Neo
  كه آدمهاي مثل ما كه اونقدر پول سيستمهاي High-end اونجوري رو نمي تونند بدهند هم بتونند نظر شما رو كه تجربه خوبي تو ايران داري رو بشنويم؟

 4. امیر حسین اکبری سه شنبه 8 می 2007 09:58

  سلام
  حرف شما کاملا صحیح هست و من هم فکر میکنم هنر یک Audiophile حرفه ای در این است که با کمترین هزینه صدای Musical ای از یک سیستم Match بگیره.
  اما مساله اینجاست که فروشندگان باید همکاری کنند و این امکان رو در اختیار من بگذارند مثل آقای سهیل حجت کاشانی که کابل بلندگو را 2 هفته در اختیار من قرار دادند. اگر فروشنده دوست داشته باشه و همکاری کنه من هم خوشحال میشم و مینویسم اما در ایران همه فروشندگان این سبک کار رو دوست ندارند.

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*