افتتاح انجمن های فای Hi-Fi Forum in Iran

افتتاح انجمن های فای Hi-Fi Forum in Iran

چهار شنبه 3 سپتامبر 2008
/ / /
forum.jpg

20 شهریور ماه سال 1381 از آقای راد اولین دستگاه صوتی رو خریدم و 20 شهریورماه 1385 سایت HiFi.ir افتتاح شد، الان هم انجمن های فای افتتاح میشه.

اول باید از دوست خوبم مهندس طباطبایی عزیز تشکر کنم که زحمت این کار رو به عهده گرفتند و انجمن رو راه اندازی کردند و دوم از دوستانی که همیشه مشوق من هستند و من با دلگرمی آنها این کارها رو انجام میدم.

آدرس انجمن اینه: http://forum.hifi.ir/

انجمن بخشهای زیادی داره و من خیلی امیدوار نیستم زود شلوغ بشه اما شاید در آینده دور از این طریق فاصله ها کمتر و ارتباطات خوبی شکل بگیره.

بخش خرید و فروش هم داره تا کسانی که برای ارتقا مجبورند دستگاه قبلی رو بفروشند بتوانند این کار رو انجام بدهند.

فقط باید قبل از پست مطلب در سایت ثبت نام کنید (در آدرس http://forum.hifi.ir/ucp.php?mode=register). مطمئنا اطلاعات شما محفوظ خواهد ماند و بدون نگرانی میتوانید با هویت مجازی خود با دیگران در ارتباط باشید.

من امیدوارم همه ما سعی کنیم با افزایش اطلاعات و آگاهی خودمون به دیگران کمک کنیم و در فضایی دوستانه با هم تبادل نظر داشته باشیم.

شاید اگر دوستان استقبال کنند یک کلوپ های فای هم تشکیل بدیم و ارتباطاتمان نزدیک تر هم بشه تا بهتر از تجربیات هم استفاده کنیم.

شاید های فای در ایران روزهای بهتری رو پیش رو داشته باشه.

4 Comments

 1. simorgh چهار شنبه 3 سپتامبر 2008 22:08

  درباره سایت سازنده فروم وب سایتتان ( http://www.maghsad.com ) بیشتر مطالعه کنید … !

  این لینک را ببینید :

  http://www.phpbbiran.com/forum/viewtopic.php?t=481

 2. hooman یکشنبه 7 سپتامبر 2008 10:46

  اقای اکبری من و چند تا از دوستانم سالهاست به hifi علاقمندیم ! و مسیری را طی کردیم. البته با دک کاست های قدیمی sony118 شروع شدو با دستگاههای انزمان مانند technicsو sansui ادامه یافت.اسپیکرهای مختلفی هم داشته ام.اکنون به vacuum tube علاقمند شده ایم! مدتها با مشقت فراوان شماره های art tube را در ایران جمع اوری کردیم و امپ هایی در محدوده diy ساختیم و بر روی تحلیل های سایت های hifi مطالعه کردیم .به نتیجه سرچ در گوگل با کلمات امپ لامپی مراجعه کنید.سعی کردیم با توان علمی پایین افراد را جلب کنیم.اگر نتایج سرچ لامپ را با کشورهای امریکا و ژاپن مقایسه کنید می بینید هرچه کشور عقب مانده تر باشد نتایج کمتر است یا اصلا وجود ندارد. 3ماه است که به adsl دسترسی دارم ولی در بیشتر موارد با من برخورد شده است .جوانان اکنون موسیقی را با موبا یل گوش می دهند!
  برای اینکه سایتی بتواند افراد را جلب کند می بایست بسیار فروتنانه رفتار کرد.باید با حوصله و بسیار در ادبیات نوشتاری مورد پسند به خصوص جوانان باشیم.نباید اطلاعات بالا سدی باشد بین ما وبقیه .ارتباط از طریق نوشتن ابزاری است که مهارت می طلبد زیرا حرکات و حالات فرد در این ارتباط به کمک نمی اید ومنظور و مقصود فرد همیشه در یک تاخیر در انتظار درک قرار می گیرد!
  به هر حال تخصص من تولید مقالات diy لامپی است و می دانم ممکن است کسی خوشش نیاید
  و این مطلب که همیشه منتظر تمجید نیستیم و ممکن است هر رفتاری بشود…

 3. hooman یکشنبه 7 سپتامبر 2008 12:23

  البته جامعه ایرانی لیاقت داشتن یک سایت خوب hifi را دارد .درضمن سوالهای زیر مطرح است:
  1- ایا خوشبینی شما نسبت به موضوع تا انتهای کار باقی می ماند؟
  2-ایا سلایق شخصی می تواند تعیین کننده مسیرهای تاپیک ها باشد؟ اگر پاسخ منفی است چرا موضوع لامپ ها در hifi و در سایت جدید شما نمی باشد؟امکان دارد ندیده باشم؟
  3- ممکن است به دلیل ارتباط واحترامی که برای بعضی از دوستان خود قایلید از نوشتن بعضی موضوعات خود داری کنید؟
  4-ایا ممکن است سطح مطالب برای پذیرش افراد علاقمند ولی با اطلاعات متوسط یا حتی کم ظرفیتی را تولید کند ؟یا باید این افراد فیلتر شوند؟
  5- بهتر نیست خیلی از موارد تایید قبل از درج استفاده نکنیم؟
  به هر حال بنده برای شما و افراد دیگری که در مسیر hifi برای هموطنان علاقمند ایجاد فرصت اموزش و اظهار عقیده می کنند احترام خاصی قایلم
  ممنون از حوصله شما

 4. امیر حسین دوشنبه 8 سپتامبر 2008 07:45

  1) من در مورد انجمن یا حتی تاثیر سایت خیلی وضعیت یک آدم خوشحال و خیلی خوشبین رو ندارم و اصولا انتظار ندارم با یک سایت یا انجمن اتفاق خیلی مهمی بیفته اما تا الان بنظرم نوشته ها تاثیر مثبت داشته و های فای در ایران یه تغییراتی کرده.
  اصولا ایجاد تغییر فقط به کسی که میخواد تغییر ایجاد کنه برنمیگرده و بلکه بیشترش به مخاطب و فضای ارتباط هم برمیگرده.
  من مینویسم چون دوست دارم بنویسم و به اینکه تاثیرش چقدر هست فکر نمیکنم. خوشحال میشم فیدبک مثبت بگیرم اما اگر هم زود به نتیجه نرسه بهش فکر نمیکنم چون این کار رو بخاطر علاقه خودم دارم انجام میدم.

  2) مساله لامپ مهم هست اما میشه در قسمت “آمپلی فایر” و یا “طراحی سیستم” در موردش نوشت. اگر میخواستم المان ها رو هم جدا جدا میگذاشتم خیلی تعداد مباحث زیاد میشد. اما ممنون از پیشنهاد ، سعی میکنم بهش فکر کنم شاید این مبحث رو اضافه کردم.

  3) اگر منظورتون فروشندگان هست باید بگم سعی میکنم برندهایی که ارزش شنیداری ندارند رو مستقیما تخریب نکنم اما در انجمن همه میتونند براحتی نظرشون رو بگن

  4) همه میتونند نظرشون رو بنویسند اما سعی میکنم یک کنترلی داشته باشم تا فضای انجمن مثل فضای بیرون پر از اظهار نظرات مغرضانه و بی اساس نشه

  5) مطلب ها همین حالا بدون تایید درج میشوند