نظر آقای آرمن الکساندریان در مورد Level های شنیداری

نظر آقای آرمن الکساندریان در مورد Level های شنیداری

شنبه 15 آگوست 2009
/ / /

چیزی که برام جذابه اینه که همه ما شروع کنیم به نوشتن و ایده ها مون رو به اشتراک بگذاریم، اینجوری هم برای نوشتن بیشتر فکر میکنیم و هم دیگران میتونند نظرات ما رو نقد کنند. چقدر خوبه این اتفاق بیفته و همه دوستان نظراتشون رو برام ایمیل کنند تا در سایت بگذارم.

دوست خوبم آقای الکساندریان نامه زیر رو برای من نوشتند و نگاهشون رو در مورد مطلب قبلی بیان کردند :

آقای اکبری توضیحات مبسوطی ازLevel  های شنیداری ارائه نمودند، من فکر کردم ممکن است دوستانی علاقمند به موضوع باشند ولی حوصله خواندن تمامی مطالب را نداشته باشند هر چند به همه دوستان خواندن این مطالب را توصیه میکنم به همین جهت سعی کردم این مطالب را خلاصه کنم و برداشت خودم را بنویسم.
شاید بتوان گفت Level 0 همانطور که آقای اکبری گفته شروع آشنائی با صدای خوب و یا بیشتر متفاوت با تجربه های قبلی شنیداری است و معمولا با شنیدن یک سیستم خوب شروع میشود.
Level 0 سر و کله اش خیلی زود پیدا می شود و به واسطه تجربه قبلی، سیستم را مسئول صدای خوب می داند وتمام سعی و تلاشش را میکند که با بدست آوردن یک سیستم خوب به صدای خوب برسد، صد البته این راه به ترکستان می رود.

Level بعدی یا بقول امیرحسین L1A  شنونده سعی میکند Setup و احیانا Tweak را هم به خرید Component های گوناگون اضافه کند تا بلکه صدائی بهتر بشنود. اینجا دارم به صدا تاکید میکنم و هنوز خبر زیادی از موسیقی نیست. در این  Level شنونده بسیار مو شکاف است و کوچکترین تغییرات در صدا را حس میکند و در این حالت توجه به موسیقی حتی کمتر شده و کل توجه به اجزای صدا جلب میشود.

سنج را شنیدی؟ وای گیتار عجب صدائی میدهد و یا Bass باد کرده و Bloat است و یا صداها تو هم رفته. این عبارات فکر میکنم برای خیلی ها آشنا باشد، اینجا موسیقی توسط شنونده به اجزای کوچکتر تقسیم میشود و درباره هر کدام جداگانه نظر داده میشود و سیستمی بهتر تلقی میشود که این اجزای تفکیک شده را با کیفیت بالاتری پخش نماید.

شنیدن در این حالت بواسطه پردازش زیادی که مغز برای تفکیک انجام میدهد خسته کننده است و در دراز مدت قابل انجام نیست و فراموش نکنیم که در این حالت موسیقی کلا فراموش می شود و میماند یکسری صدا.
قسمت دوم که راجع به Level های بعدی است را بعد از اینکه خودم یاد گرفتم مینویسم!
به امید دیدار

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*