آگاهی دادن یا تبلیغ

آگاهی دادن یا تبلیغ

سه شنبه 27 دسامبر 2011
/ / /

بنظر من فروش یا تبلیغ برای فروش نباید تو لباس اطلاع رسانی به مخاطب خودشو نشون بده چون از دید من رسانه وظیفه اش نقد و روشنگری هست برای مخاطبی که بهش اعتماد کرده.

اکثر مجلات خارجی متاسفانه در وضعیت کمک به بازار قرار دارند تا کمک به مخاطب و بنظر من هیچ چیزی به اندازه ارجح دانستن پول نمیتونه به هدف اطلاع رسانی درست لطمه بزنه. نمیگم مجلات کار مفیدی نمیکنند ، به هر حال همه ما میدونیم هر رسانه ای میتونه مطالب مفید هم داشته باشه مثلا تو همین استریوفایل مطالبی مثل مصاحبه با اشخاص درست حسابی پیدا میشه که واقعا ارزش خوندن داره اما حرف من اینه اطلاع رسانی مبتنی بر درآمد حتی به حرفه ای ترین شکلش نمیتونه رسالت اونرو بخوبی انجام بده.

به هر حال دنیای امروز هدفش پولسازی هست که اطلاع رسانی هم میتونه ابزاری باشه برای این هدف اما فراموش نکنیم جایی که یکی باید فدا بشه همیشه این “حقیقت” هست که قربانی “منفعت” میشه.

آقای عارف مرادپور که قبلا معرفیشون کردم و یک آمپلی فایر دست ساز رو تو شرکت آوین آوا تست کردند تو سایتشون اشاره ای داشتند به آموزش قدم به قدم ساخت آمپلی فایر برای علاقه مندان به ساخت.

بنظر من خیلی خوبه یکی تک تک مراحل ساخت یک دستگاه رو مرحله به مرحله با گذاشتن عکس و توضیح در مورد تئوری کار و نحوه ساخت هردو ببره جلو تا مخاطب با همه مراحل کار آشنا بشه. اگر این اطلاع رسانی به شکل اصولی انجام بشه بنظر من نتیجه خوبی خواهد داد.

http://setson.persianblog.ir/post/189/

من وبلاگ ایشون رو از ابتدا تا تاریخ خوندم و احساسم اینه ایشون تا این لحظه نخواستند از چیزی که نمیدونند بنویسند و نخواستند مخاطب رو با تبلیغات و ادعاهای بی پایه گمراه کنند تا از این راه منافعی بدست بیاورند.

من طبق معمول اگر کسی حرفی برای گفتن در فضای وب داشته باشه که بتونم بهش اعتماد کنم و از دید خودم احساس کنم اون شخص دنبال گمراه کردن مخاطب نیست ازش حمایت میکنم، البته امیدوارم آقای مرادپور همیشه چنین مسیری رو در پیش بگیرند.

http://setson.persianblog.ir/

آقای مرادپور بعد از ساخت یک سینگل 211 با اینتر استیج یک آمپلی فایر پوش پول هم ساختند که من عکسشو بالا گذاشتم و در اولین فرصت که صدای دستگاهشون رو شنیدم گزارشی از صدا خواهم نوشت.

امیدوارم موفق باشند

5 Comments

 1. نوید پنجشنبه 29 دسامبر 2011 11:13

  شما که می گفتید تنها آمپ لامپی که صداش رو می پسندید آدیو نت هست . دیگه تمام آمپ ها آشغالن. چطور ندیده عاشق شنیدن صدای این شدید؟

 2. امیر حسین پنجشنبه 29 دسامبر 2011 12:47

  اول اینکه من نوشتم تمام آمپ هایی که شنیدم غیر از آئودیو نت صدای خوبی بنظرم نداشتند و نگفتم همه آمپ های لامپی آشغالند.
  ثانیا بفرمائید کجای متن بالا نوشتم عاشق صدای آمپ آقای عارف شدم؟ من که هنوز نشنیدم صداشو؟!!!!!
  آقای عارف خودشون از من خواستند اینبار که اومدند تهران صدای دستگاهشون رو بشنوم، فقط همین. نه من عاشق چیزی که ساختند هستم و نه حرفی در مورد صداش زدم چون هنوز نشنیدم اما از اطلاع رسانی درست و شفاف همیشه حمایت کردم.

  راستی این همه حساسیت برای چیه ؟؟؟؟؟؟؟ اجازه بدید روغنو که عوض کردم توضیح میدم.

 3. Sami سه شنبه 8 می 2012 14:22

  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز . دوستان من میخوام اسپیکر سروین اونم مدل ve12 و ve15 درایو کنم آیا کسی میتونه منو کمک کنه در مورد خرید آمپ . لازم به ذکر هست که بگم من یه pioneer 920 و یک yamaha s500 هم دارم اما هیچ نتیجه مطلوبی نگرفتم اگه کسی کمکم کنه در این زمینه ممنون میشم

 4. ناصر قلی زاده جمعه 8 جولای 2016 10:12

  سفارش میشه گذاشت برای خرید آمپلی فایر؟
  آین آمپلی فایر ها خانگی هستند یا استودیویی؟

 5. ناصر قلی زاده جمعه 8 جولای 2016 10:17

  من نیاز به راهنمایی دارم برای اسپیکر جی بی ال ۱۰۰ قدیمی نیاز به آمپلی فایر دارم
  و همینطور برای اسپیکر بوس ۹۰۱

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*