Interconnect Shootout : Purist Audio Neptune vs AMR vs Townshend

Interconnect Shootout : Purist Audio Neptune vs AMR vs Townshend

پنجشنبه 19 می 2016
/ / /

دیشب سه تا اینترکانکت تست شدند ، ما فکر میکردیم دیگه با تغییر interconnect اون تفاوت صدا بین AMR و Purist و Townshend در مقایسه با تغییر کابل بلندگو خیلی زیاد نباشه اما دیدیم صدای Interconnect Purist Neptune تفاوت زیادی تو میدرنج با AMR و Townshend داشت.

ببینید صدا با تغییر این کابلها حالت واضح تر و تمیزتر یا استیج بزرگتر یا تایمینگ بهتر پیدا نمیکرد و تقریبا تو شاخص های ماکرو صدا (شاخص هایی که تو انالیز صدا همون اول به گوش درک میشه) تغییری نداشت اما تو میکرو شما میدید بشکل مشهودی با Purist صدای میدرنج سرحال میومد.

صدای خواننده و سازهای تو میدرنج و فرکانسهای بالا Body داشت. یعنی میکرو داینامیک صدا به شما هارمونیک های ریز فرکانسهای Midrange رو میداد و صدای دایانا کرال بسیار سرزنده و جذاب تر پخش میشد. دقیقا همین حالت تفاوت صدا رو با مقایسه ریل با سورس dcs elgar تو خونه ارمن شنیدیم. ریل صداش کمی هم نویزی تر بود اما میدرنجش میدخشید و جذابتر بود اما dcs خیلی شیک و اتو کشیده و خوب و Neutral بود اما میدرنجش حس و حال و Body ریل رو نداشت.

جالب بود اون کابل AMR کمی گسترش فرکانسی ناحیه بالاش بیشتر بود و تا حدی میکرو داینامیک میدرنج رو میداد اما در مقابل فرکانس بالا رو خراب میکرد و این Townshend فرکانس بالارو بهتر از AMR پخش میکرد اما تو ناحیه میدرنج خفه بود و Purist هم تو میدرنج داینامیک داشت و هم ناحیه بالا رو Coherent و طبیعی پخش میکرد.

صدای Purist در یک کلام بسیار زیباست و صداش حالت Lean و بی روح نداره.

 

Armen Audio System. CEC Transport AMR DP-77 EAR Pre EAR 861 Gryphon Trident 3way LoudSpeaker.

Purist audio neptune sounded so beautiful in midrange. It sounds like Analog reels in midrange.

One Comment

 1. علی هوشمتد جمعه 20 می 2016 07:13

  علی هوشمند:
  جناب آقای آرمن
  از پذیرایی گرم و برخوردصمیمی جنابعالی در شوروم های زیبایتان کمال تشکر وقدردانی را دارد.
  اینکه انتخاب دستگاهها و تجهیزات های اند و های فای در دو شوروم مجزا و بصورت کاملا هوشمندانه در کنار یکدیگر انتخاب و سپس ستاپ شده اند تا در این رهگذر هر بودجه و سلیقه ای را پوشش دهند از نکات بسیار جالب دفترجنابعالی بود……
  به دوستان.علی الخصوص آنهایی که حقیر را میشناسند توصیه میکنم درصورتیکه قصد تهیه حتی یکی از تجهیزات مذکور را دارند حتما قراری را با ایشان فیکس نمایند. نکته بسیار حائر اهمیت ومتفاوت کارایشان این است که وی برای تهیه دستگاها هزینه و وقت بسیاری صرف می کتدو به کررات بصورت حضوری به کشورهای مختلف سفر کرده و با انجام تستهای متعدد درمحل و تطبیق آن با سلیقه ایرانی اقدام به واردات دستگاههای فوق الذکر مینمایند. واینطور نیست که صرفا با خواندن چند ریویو آنهم ازراه دور ثبت سفارش کند.
  با آرزوی موفقیت و تداوم این کار قشنگ والبته راه متفاوت
  ارادتمند . علی هوشمند

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*