Audio Note DAC 5 vs AMR DP-777

Audio Note DAC 5 vs AMR DP-777

پنجشنبه 4 آگوست 2016
/ / /

دیشب بین دک 33000 دلاری Audio Note UK و دک 5000 دلاری AMR تست گرفتیم که AMR خیلی بهتر صدا میداد. من توضیحات رو مینویسم و هنوز ذهنم نمیتونه باور کنه این اختلاف رو و بازم آخر ذهنم اینه نکنه DAC آئودیونت باید سرویس میشده یا لامپهاش عوض میشده و یا یه مشکلی بوده. در هر صورت تست دیشب خونه آرمن انجام شد و آرمن گفت شرایط تست برای هر دو مساوی هست و فقط کابل برق این دو تا با هم فرق داره. اینو بگم DAC باید برای تست خوب کار کنه و گرم بشه ، آرمن میگفت رومی هیچوقت DAC هاشو خاموش نمیکنه.

این تست هم Blind انجام شد و هم بعدش جدا DAC هارو شنیدیم. AMR خیلی تو میدرنج بهتر بود انگار صدا تو میدرنج یه Harmonic Integrity خیلی خوبی داشت و شفاف تر هم بود اما Audio Note کلا قاطی بود صداش و حالت Coherent و پایدار نداشت.

من اولش که Blind تست گرفتیم و نمیدونستم کدوم DAC داره پخش میکنه صدا رو ، گفتم انگار این DAC (منظورم Audio Note هست) تازه به برق وصل شده و صداش هنوز پایدار نشده و از نظر داینامیکی و تونالیته قاطی داره اما آرمن گفت هر دو DAC ها به یک اندازه کار کردند و روشن بودند.

در هر صورت یه راه برای اینکه بفهمیم وضعیت Audio Note چطوره داریم اونم اینکه DAC EAR 4 من رسید با AMR مقایسه اش بکنیم و اگر AMR با همین اختلاف EAR رو بزنه که معلوم میشه AMR سلطان DAC هاست و Audio Note سالم بوده اما اگر EAR DAC 4 صداش به AMR نزدیک باشه این احتمال شکل میگیره که Audio Note نیاز به سرویس داشته باشه.

در هر صورت Audio Note خیلی ناامید کننده بود. من قبلا اگر یادتون باشه نوشتم DAC Audio Note بهترین DAC تو میکرو هست :

DAC پیشنهادی

حالا منتظر میمانیم ببینیم EAR 4 وضعیت رو چطور شکل میده. حداقل چیزی که از Audio Note انتظار میرفت میدرنج خوب بود که اونم اصلا خوب نبود.

ولی حالا این تست حداقل این نتیجه رو داشته که فاکتور قیمت رو باید از ذهنمون دور کنیم و چون یک DAC قیمتش 50000 دلاره پس باید صدای خیلی بهتری از DAC مثلا 5000 دلاری بده اینطور نیست و باید تو شرایط یکسان صداهارو شنید.

One Comment

  1. احسان پنجشنبه 18 آگوست 2016 16:12

    AMR واقعا در زمینه اودیوفایل خیلی قدرتمند فعالیت داره به صورتی که محصولات IFI این برند هم در قیاس با قیمت و عملکرد چند لول از موارد مشابه بهتر هستن , من یه تستی پیش دوستان انجام دادیم و واقعا به این برند ایمان اوردم عملکرد واقعا خیره کننده بود

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*