Review & Specification

Review & Specification

شنبه 14 می 2016
/ / /
Comments Closed

ببینید دنیای صدا خیلی دایره وسیع تری داره نسبت به دنیای Specification ها. تنوع صداهایی که میشنویم خیلی زیاده ولی مشخصات دستگاه ها خیلی محدود تره. یعنی ممکنه 100 تا امپلی فایر مشخصاتشون عین هم باشه اما صداشون همه با هم فرق کنه.

کم ریسک ترین راه رسیدن به اون صدایی که دوست داریم شنیدن صداست. بنظرم یا باید در درجه اول صدا رو شنید و انتخاب کرد و یا باید طراح رو شناخت و اگر به گوشش اعتماد داریم بریم به سمتش.

من شاید باورتون نشه قبلا که میخواستم چیزی بخرم 500 ساعت تو اینترنت سرچ که مثلا این آمپ خوبه یا بد یا کلا همه نظرات رو در موردش میخوندم اما الان نه.

کلا خوندن Review و Spec رو بیخیال شدم. تو صدا باید خود شنونده انتخاب کننده باشه و بشنوه صدا رو و بدونه بعد از انتخاب کامپوننت ها چطور باید صدا رو با تیون و تغییرات آکوستیکی و بلندگو به جای مطلوب برسونه. از رو کاغذ نمیشه به نتیجه رسید.

شما باید صدای پایه رو خودتون بشنوید و کامپوننت ها رو انتخاب کنید و بعد وارد مرحله تیون بشید. اگر هم نمیشه صدا رو شنید باید به سراغ سیستم هایی برید که طراحشون آدم قابل اعتمادی هست.

به هر حال من میگم وقت خودتون رو زیاد با خوندن Review و Spec نگیرید. صدایی که ادم میشنوه خیلی مهمتر از خوندن نظرات دیگران و مجلات و Spec و … هست.

Comments are closed.