Vitus killed me Last Night

Vitus killed me Last Night

سه‌شنبه 27 اکتبر 2009
/ / /

shahram

من دیشب نفسم حبس شده بود و بالا نمی اومد، نزدیک بود از دست برم!

این ایست قلبی نتیجه شنیدن صدای سوپر ترمپ بود با سیستم ویتوس ، خارما و دی سی اس

دارم جدی حرف میزنم…

شهرام گفت سیستم از صبح روشن بوده و کار کرده و الان آماده شنیدن هست

چند تا رکورد برداشتیم و رفتیم پیش دوستی که یک سیستم متفاوت از بقیه داره

هر بار که یک موسیقی پخش میشد انگار صدا از یک دنیای دیگه می اومد، باور کنید این صدا هیچ شباهتی به دیگر صداهایی که شنیدم نداشت، خیلی متفاوت و بی شباهت به بقیه صداها بود و شاید بهتره مثل مایک اسمش رو بگذاریم Voice of God

این صدا حتی فراتر از انتظار نهایی من از یک سیستم صوتی رویایی بود، من باور نمیکنم این صدا صدای یک سیستم صوتی باشه، ما به چیزهای دیگری عادت کردیم، ما به شنیدن Coloration های مختلف عادت کردیم و نمیتونیم باور کنیم یک سیستم صوتی میتونه تا این حد بدون دخالت خودش صدا رو پخش کنه.

صدا به قول دوستان خیلی شناور و Suspended بود، خیلی راحت و بدون مشکل نفس میزد و از پایین ترین فرکانس تا بالاترین فرکانس ما یک صدای سه بعدی ، عمیق همراه با Air دور سازها میشنیدیم، من به هیچ وجه هیچ حالت Flat ای در صدا حس نکردم حتی در ضربات و موسیقی های شلوغ و پیچیده هر سازی  فضا و Flow خودش رو داشت بدون تداخل با دیگری.

این احساس حجم داشتن و Air دور سازها بی اندازه صدا رو واقعی و باحال کرده بود، اصلا احساس پخش صدا از یک سیستم صوتی رو نداشتیم و انگار صدا تو همین اتاق نفس میکشید.

چقدر در رکورد ها چیزهای ظریفی هست که ما هیچوقت اونها رو در سیستم ها مون نمیشنویم، ویتوس در کنار خارما و دی سی اس همه اون اطلاعات رو بشکلی شفاف و راحت بالا می آورد بدون اینکه این اطلاعات حالتی lean و dry داشته باشند و همه جزئیات صدا با لطافتی وصف ناشدنی شنیده میشد و شنونده رو مجذوب خودش میکرد.

صدا نه تنها سه بعدی بود و راحت نفس میزد بلکه بافتی مخملی داشت که این Texture هیچ ربطی به بافت صداهای دیگری که از Solidstate و Digital شنیدم نداشت. انگار این صدا صدای خدا بود که از آسمان شنیده میشد، فکر کنم روز قیامت جبرئیل با ویتوس و خارما صداش برای همه پخش بشه !

صدا در عین مخملی بودن حس ای هم بود، صدا طراوت و زندگی داشت و انگار با پخش موسیقی به خونتون چیزی تزریق میشد که شما رو بیهوش میکرد، آرمن حرف خیلی جالبی زد و گفت انگار در صدا ما یک حس Unlimited داریم که نشون میده این سیستم هیچ محدودیتی رو به صدا اعمال نمیکنه و انگار هیچ سیستمی سر راه صدا نیست و فقط رکورد ها شنیده میشوند.

اتفاقا تفاوت رکورد ها هم خیلی زیاد بود ، هیچ رکوردی آزار دهنده نبود اما هر رکوردی کاملا وضعیتش تو این سیستم مشخص بود .

شاید اگر بخوام یک جمله در مورد این صدا بگم اون اینه که جز هوا واسطه ای بین شما و صدا نبود و انگار این سیستم تونسته بود کاری کنه هر جریان صدایی بصورت نفس زدن در هوا شنیده بشه و نه بصورت یک انرژی تک بعدی و خشک.

نفسم حبس شد، از شهرام یک لیوان آب خواستم، من گفتم به من چه مربوط که باید برای بقیه توضیح بدم این صدا چگونه هست، هر کی خواست خودش بره گوش بده، صدا اونقدر متفاوت هست که بهتره چیزی در موردش ننویسم و به مخاطبم پیشنهاد کنم خودش این صدا رو بشنوه.

اگر تا اندازه ای ناراحتی قلبی دارید پیشنهاد میکنم قبل از شنیدن صدا قرصاتون رو بردارید…

خوشحالم ویتوس در سیستم شهرام عزیز طوری دمو شد که آبرو و اعتبار منو خرید و نشون داد این آمپلی فایر هیچ شباهتی به آمپلی فایرهای ترانزیستوری دیگه نداره.

شهرام جان مرسی از همه چیز، خوشحالم که در این دنیای های فای شما به صدایی رسیدید که فقط میشه در رویا تصورش رو کرد.

مبارکتون باشه

3 Comments